Шановні споживачі ДМП ВКГ «Дніпро-Західний Донбас»!

З 01.01.2022 року введена  плата за абонентське обслуговування

На виконання вимог Закону України від 03.12.2020 № 1060-ІХ «Про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання окремих питань у сфері надання житлово-комунальних послуг», згідно з якими зі структури тарифів на централізоване водопостачання, що надається ДМП ВКГ «Дніпро-Західний Донбас»  виключено усі витрати на збут, які увійшли  до складу плати за абонентське обслуговування для всіх індивідуальних споживачів.

На сайті https://www.vodadzd.org.ua/ оприлюднено публічний договір приєднання  з індивідуальним споживачем про надання послуг з централізованого водопостачання  на основі типового договору, з врахуванням нарахування плати за абонентське обслуговування, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 05.07.2019 № 690 (в редакції постанови КМУ від 2 лютого 2022 р. № 85) «Про затвердження Правил надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення і типових договорів про надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення».

Публічний договір  набирав  чинності з 01.01.2022року.

Плата за абонентське обслуговування

для абонентів (населення, бюджету, підприємств та організацій), без врахування витрат на обслуговування та заміну комерційних приладів обліку води складає 35,12 грн.  з ПДВ.

Абонентська плата нараховується щомісячно, у фіксованому розмірі, з розрахунку на один особовий рахунок, незалежно від кількості мешканців в квартирі та спожитої води.

З метою зменшення витрат споживачів на сплату комісії за послуги з централізованого водопостачання  а потім платіж розподіляється на послугу з абонентського обслуговування.

Для зручності споживачів, плата за абонентське обслуговування  виведена в єдиній квитанції окремим рядком.

Роз’яснення щодо плати за абонентське обслуговування на послуги з централізованого водопостачання.

ЯКИМИ ЗАКОНАМИ ПЕРЕДБАЧЕНА АБОНЕНТСЬКА ПЛАТА

  • Законом України «Про житлово-комунальні послуги».
  • Постановою КМУ № 690 (зі змінами), якою затверджені нові «Правила надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення» та Типові договори про надання послуг.
  • Постановою КМУ № 808 «Про встановлення граничного розміру плати за абонентське обслуговування у розрахунку на одного абонента комунальних послуг, що надаються споживачам за індивідуальними договорами про надання комунальних послуг або за індивідуальними договорами з обслуговуванням внутрішньо будинкових систем про надання комунальних послуг »
  • Постановою КМУ № 869 «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на комунальні послуги».

ЩО ТАКЕ ПЛАТА ЗА АБОНЕНТСЬКЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ ?

Відповідно до чинного законодавства, усі витрати на збут виключені з тарифів на послуги з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення і виведені в окремий платіж – плата за абонентське обслуговування. Відповідно до п.11 ч.1 ст.1 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» (зі змінами, внесеними відповідно до Закону №1060).

ПЛАТА ЗА АБОНЕНТСЬКЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ – це платіж, який споживач сплачує виконавцю комунальної послуги за ІНДИВІДУАЛЬНИМ ДОГОВОРОМ про надання комунальних послуг для відшкодування витрат виконавця, пов’язаних з укладенням договору про надання комунальної послуги, здійсненням розподілу обсягу спожитих послуг між споживачами та стягненням плати за спожиті комунальні послуги, а також за виконання інших функцій, пов’язаних з обслуговування абонентів ( крім обслуговування та поточного ремонту внутрішньо будинкових систем водопостачання та водовідведення).

ЩО ВКЛЮЧАЄТЬСЯ ДО ПЛАТИ ЗА АБОНЕНТСЬКЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ НА 2022 РІК ДЛЯ СПОЖИВАЧІВ ДМП ВКГ «Дніпро-Західний Донбас»

  • абонентский супровід (здійснення обліку обсягу спожитих послу, нарахування плати за спожиті послуги, переоформлення особових рахунків, реєстрація приладів обліку  споживачів, обробка отриманої інформації про показники лічильників, програмне забезпечення для ведення обліку нарахувань);
  • друк та доставку квитанцій;
  • оплату послуг банків та інших установ з приймання та перерахування коштів споживачів (у разі укладання договору з банком);
  • звірку даних, виготовлення довідок за вимогою споживача;
  • інформування управлінь соціального забезпечення.

Вказані  витрати не включаються при розрахунку  тарифів на централізоване водопостачання відповідно до пункту 24 Порядку формування тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення, затвердженого КМУ № 869.

При цьому звертаємо увагу, що витрати на проведення періодичної повірки, обслуговування та ремонту ( у тому числі демонтаж, транспортування і монтаж) вузлів обліку, що забезпечують індивідуальний облік споживання відповідної комунальної послуги у приватних будинках (приміщеннях) та у квартирах (приміщеннях ) багатоквартирного будинку (квартирні лічильники води) не включаються  до складу плати за абонентське обслуговування.

Відповідно до вимог с.17 Закону №1314-VII , періодична повірка, обслуговування та ремонт ( у тому числі демонтаж, транспортування і монтаж) вузлів обліку, що забезпечують індивідуальний облік споживання теплової енергії та води у квартирах (приміщеннях) будинку, здійснюється за рахунок власників таких вузлів обліку (споживачів комунальних послуг ).

 МЕХАНІЗМ НАРАХУВАННЯ І СПЛАТИ АБОНЕНТСЬКОЇ ПЛАТИ

Абонентська плата нараховується у фіксованому розмірі незалежно від того користувалися послугою чи ні. А також нараховується на один особовий рахунок незалежно від кількості мешканців та об’єму споживання і сплачується щомісячно – про це буде інформувати додатковий пункт в розрахунковій квитанції. Плата за водопостачання, водовідведення та абонплата заходитиме на один особовий рахунок, і тоді підприємство вже самостійно розділятиме ці послуги згідно умов індивідуального договору. Тобто сума абонплати буде вказана окремим рядком в квитанції, а сплачуватися разом з послугою за водопостачання.

На абонплату надається державна субсидія, про що буде надана інформація управління соціального захисту щодо розміру абонплати.

Наслідки несплати Плати за абонентське обслуговування:

– обмеження/припинення надання послуг централізованого водопостачання;

– відмова у призначені субсидії;

– зміна порядку нарахування пільг з оплати комунальних послуг;

– нарахування пені;

– стягнення заборгованості у судовому порядку.