ПРАВИЛА
приєднання до комунальних водопровідних
мереж ДМП ВКГ «Дніпро-Західний Донбас»
- Загальні положення
1.1. Ці Правила регулюють відносини, які виникають у процесі приєднання на постійній (довгостроковій) основі та тимчасового приєднання об`єктів до комунальних систем централізованого водопостачання ДМП ВКГ «Дніпро-Західний Донбас» (далі – «системи централізованого водопостачання»), і поширюються на юридичних, фізичних осіб або фізичних осіб-підприємців, які мають намір тимчасово або на постійній (довгостроковій) основі приєднати об’єкти до систем централізованого водопостачання. Положення цих Правил застосовуються і до споживачів, підключених на законних підставах до комунальних водопровідних мереж до дня набрання чинності цими Правилами, з урахуванням наявності у таких споживачів необхідної документації, оформленої згідно з вимогами чинного на момент її видачі законодавства, та в частині, що не суперечить вимогам чинного законодавства України щодо підключення до мереж завершених будівництвом і введених в експлуатацію об’єктів.
1.2. У цих Правилах терміни вживаються в такому значенні:
замовник – юридична особа, фізична особа або фізична особа-підприємець, яка має намір здійснити нове будівництво, капітальний ремонт, реконструкцію, технічне переоснащення об’єкта будівництва (у тому числі зовнішніх мереж водопостачання) з наступним їх приєднанням до систем централізованого водопостачання або тимчасово приєднати об’єкт до систем централізованого водопостачання;
приєднання – сукупність організаційних і технічних заходів, спрямованих на створення технічної можливості надання ДМП ВКГ «Дніпро-Західний Донбас» необхідного обсягу послуг з централізованого водопостачання в місці підключення об’єкта замовника до систем централізованого водопостачання;
тимчасове приєднання – приєднання будівельних майданчиків, території будівництва об’єкта замовника, тимчасових споруд торгівельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення, які використовуються замовником для здійснення підприємницької діяльності, а також приєднання малих архітектурних форм;
підключення – складова частина приєднання, при якій здійснюється безпосереднє з’єднання мереж замовника з мережами централізованого водопостачання;
точка підключення – існуюче або запроектоване з’єднання мереж замовника з мережами централізованого водопостачання на межі балансової належності;
об’єкт приєднання (надалі – «об’єкт») – об’єкт будівництва; інженерні споруди; комунікації, підведені до приватних домоволодінь; об’єкти, що приєднуються у порядку тимчасового приєднання.
Інші терміни вживаються у значеннях, наведених у Законі України «Про питну воду та питне водопостачання», Законі України ” Про регулювання містобудівної діяльності”, Порядку розроблення проектної документації на будівництво об’єктів, затвердженому Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України 16.05.2011 р. № 45, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України від 1 червня 2011 р. за № 651/19389, Правилах користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України (далі – Правила користування), затверджених наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 27 червня 2008 року № 190, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 07 жовтня 2008 року за № 963/15627, Правилах технічної експлуатації систем водопостачання та каналізації населених пунктів України, затверджених наказом Державного комітету України по житлово-комунальному господарству від 5 липня 1995 р. за № 30, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 21 липня 1995 р. за № 231/767.
1.3. Приєднання до водопровідних мереж здійснюється у випадках:
– тимчасового приєднання об’єктів;
– приєднання об’єктів до водопровідних мереж на постійній (довгостроковій) основі;
– наміру отримання або зміни обсягу отримання послуг з централізованого водопостачання замовником;
– зміни точки підключення до систем централізованого водопостачання виробника (виконавця).
1.4. Приєднання об’єкта замовника до централізованих водопровідних мереж передбачає наступні етапи в такому порядку:
– подання замовником заяви до ДМП ВКГ «Дніпро-Західний Донбас» про видачу технічних умов на приєднання об’єкта до систем централізованого водопостачання;
– отримання замовником технічних умов на приєднання до систем централізованого водопостачання;
– розроблення замовником (у разі відсутності такої можливості – проектною організацією на договірних умовах із замовником) проектної документації для приєднання об’єктів до систем централізованого водопостачання;
– погодження проектної документації з ДМП ВКГ «Дніпро-Західний Донбас» у частині відповідності проектних рішень виданим ДМП ВКГ «Дніпро-Західний Донбас» технічним умовам;
– виконання замовником будівельних робіт;
– введення в експлуатацію закінченого будівництвом об’єкта (крім приватних осіб);
– опломбування та прийняття в експлуатацію засобів обліку питної води;
– укладення між ДМП ВКГ «Дніпро-Західний Донбас» та замовником договору про надання замовнику послуг з централізованого водопостачання.
- Порядок видачі технічних умов
2.1. Для приєднання об’єкта до систем централізованого водопостачання замовник повинен звернутися до ДМП ВКГ «Дніпро-Західний Донбас» із заявою про виготовлення технічних умов. У заяві замовника в обов’язковому порядку зазначається цільове призначення об’єкта згідно Державного класифікатору будівель та споруд ДК 018-2000, який планується приєднати до мереж.
До заяви додаються наступні документи:
– опитувальний лист за формою, встановленою додатком 2 до Правил користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України, затверджених наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 27 червня 2008 року № 190;
– ситуаційний план з визначенням місця розташування земельної ділянки на відповідній території, що надається управлінням архітектури та містобудування;
– копія документу, що підтверджує право власності на нерухоме майно (будинок; земельну ділянку, на якій проводиться будівництво об’єкта або який має намір підключитися до комунальних мереж).
2.2. У разі, якщо для приєднання об’єкта до централізованих мереж водопостачання необхідно здійснити прокладання трубопроводів через земельну ділянку, яка не належить замовникові, останній надає ДМП ВКГ «Дніпро-Західний Донбас» копію договору сервітуту із власником земельної ділянки, по якій планується прокладання трубопроводу, та витяг, що підтверджує реєстрацію права, яке виникає із договору сервітуту, у встановленому законом порядку.
2.3. У разі, якщо приєднання об’єкта замовника до централізованих мереж водопостачання буде здійснюватися через мережі інших споживачів, замовник зобов’язаний надати ДМП ВКГ «Дніпро-Західний Донбас» безвідкличне погодженням власника (власників) цих мереж на підключення об’єкта замовника.
2.4. Технічні умови, які надаються ДМП ВКГ «Дніпро-Західний Донбас», мають відповідати вимогам Правил користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України, затверджених наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 27 червня 2008 року № 190, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 07 жовтня 2008 року за № 963/15627 (далі – Правила користування).
2.7. Технічні умови на прокладення тимчасових водопровідних мереж для тимчасового приєднання об’єкта видаються ДМП ВКГ «Дніпро-Західний Донбас» у порядку встановленому п. 2.1. – 2.4. цих Правил.
- Виготовлення проектної документації
3.1. Проектна документація на приєднання об’єктів до систем централізованого водопостачання розробляється будь-якою проектною організацією, яка має кваліфікаційний сертифікат на право здійснення цієї діяльності, на договірних умовах із замовником у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що здійснює державне регулювання у сфері будівництва та житлово-комунального господарства України.
3.2. Замовник та проектна організація забезпечують відповідність рішень проектної документації виданим ДМП ВКГ «Дніпро-Західний Донбас» технічним умовам.
3.3. ДМП ВКГ «Дніпро-Західний Донбас» погоджує проектну документацію замовника в частині відповідності проектних рішень вимогам виданих ДМП ВКГ «Дніпро-Західний Донбас» технічних умов.
4. Підключення та надання послуг з централізованого водопостачання
4.1. Підключення об’єктів до мереж водопроводу може бути здійснено лише після виконання технічних умов підприємства.
4.2. Невиконання технічних умов є підставою для відмови абоненту в підключенні до систем водопостачання.
4.3. Надання послуг з централізованого водопостачання на підключений об’єкт можливе тільки після укладання замовником договору із ДМП ВКГ «Дніпро-Західний Донбас» про надання послуг та прийняття в експлуатацію вузла (вузлів) обліку води, з урахуванням того, що засоби обліку води повинні відповідати встановленим законодавством вимогам та забезпечувати високу точність вимірювання з мінімальною величиною похибки.
5. Самовільне приєднання
5.1. Забороняється будь-яке самовільне приєднання (підключення) до централізованих систем водопостачання.
5.2. Самовільним вважається приєднання (підключення), здійснене замовником з порушенням норм чинного законодавства у сфері містобудівної діяльності, Правил користування, цих Правил, а також приєднання (підключення), здійснене за відсутності повного обсягу передбачених цими Правилами документів.
5.3. Виявлені ДМП ВКГ «Дніпро-Західний Донбас» самовільні приєднання (підключення) об’єктів до систем централізованого водопостачання підлягають негайному відключенню.
5.4. У разі виявлення самовільних приєднань (підключень) виробник здійснює нарахування за спожиті обсяги водопостачання у порядку, передбаченому Правилами користування, та виставляє рахунки особам, які здійснили таке приєднання (підключення).